Barack Obama somriu a l'entrada del Moco Museum de Barcelona. Foto: ACN.
Barack Obama somriu a l'entrada del Moco Museum de Barcelona. Foto: ACN.

Redacció

Fan fora d’un museu de Barcelona alumnes del Lourdes per la visita de Barack Obama

Així ho denuncia a Catalunya Ràdio el director del col·legi mataroní, Joan Tardà. El Mare de Déu de Lourdes tenia concertada una visita al Moco Museum de Barcelona des de feia mesos.

“Els nostres alumnes de 4t d’ESO tenien una visita concertada ja feia temps al Moco Museum. El dia era aquest divendres. Quan portaven uns 40 o 45 minuts de visita els han fet desallotjar perquè suposadament hi havia un simulacre. A ells els han dit que era un simulacre d’incendi, però després ens hem assabentat que allà hi havia l’Obama de visita. Els nostres alumnes s’han quedat a mitja visita pel privilegi del senyor Obama, que també estava visitant Barcelona.” Són declaracions a Catalunya Ràdio del director del Col·legi Mare de Déu de Lourdes, Joan Tardà, que ahir a la tarda explicava la situació que havien viscut la vintena d’alumnes de 4t d’ESO del centre que visitaven el Moco Museum al mateix temps que l’expresident dels Estats Units.

Barack Obama i la seva dona Michelle, així com el director de cinema Steven Spielberg i la seva esposa, Kate Capshaw, han passat aquests dies a Barcelona en motiu del concert de Bruce Springsteen a l’Estadi Olímpic. L’espectacle d’ahir servia per arrencar la gira europea 2023, que acabarà el 25 de juliol a la ciutat italiana de Monza després d'actuar en una dotzena de països. Durant tres mesos, i acompanyat de l'E Street Band, el Boss pujarà a l'escenari en ciutats com Dublín, París, Roma, Amsterdam, Viena o Munic.

Les famílies Obama i Spielberg no només van assistir al concert d’ahir a la nit, sinó que han aprofitat aquests dies per sopar amb el cantant estatunidenc. Tots plegats s’han allotjat a l'Hotel La Florida. Els mitjans de comunicació catalans han ofert un ampli seguiment de totes les seves passes a Barcelona. Així doncs, l’expresident dels EUA i la seva dona Michelle, es van deixar veure ahir al matí al barri del Born de Barcelona, on van visitar el Moco Museum acompanyats per la família Spielberg i coincidint amb la cita que ja tenia concertada el Col·legi Mare de Déu de Lourdes pels seus alumnes de 4t d’ESO.

Unes hores després els Obama i Spielberg van arribar a la Sagrada Família, on van entrar per una porta lateral entre fortes mesures de seguretat privada i dels Mossos d'Esquadra.

 

Comentaris (4)

Daniel Fa 4 mesos
Soc ex-alumne de l'escola i es molt lamentable. El Sr. Barak tindría que fer una visita al col·legi per compensar aquesta falta de respecte a uns alumnes, que son el futur de la societat catalana.
Moco museu? Fa 4 mesos
I per què el Col·legi de la Mare de Déu de Lourdes fa perdre el temps al seus alumnes portant-los a visitar aquest Museu tan cutre? Suposo que per estalviar un dia de classe als mestres.
Maria Fa 4 mesos
Si ho llegiu bé diu que el col·legi es Mare de Déu de Lourdes ...
Ramon Guim Fa 4 mesos
Impresentable per part del museu o qui tingui l'autoritat. Segur q lObama no6 se'n va ni assabentar. Hi hauria manera de fer-li saber? Com a compensació hauria de pagar una visita gratis i pagant el museu el gasto des de Mataró. Una pregunta : el col·legi es diu Joan Tardà pel polític d'Esquerra Republicana?

Amb la col·laboració de

Generalitat de Catalunya
Logo Capgròs
  • Capgròs Comunicació, SL
  • C/ Sant Benet,16-18 08302 Mataró (Barcelona)
  • Telf:93 790 45 46
  • info@capgroscomunicacio.com
  • redaccio@capgros.com
  • publicitat@capgros.com

Associat a l’àrea digital

Amic mitjans d'informació i comunicació

Web auditada per OJD Interactive